Samochodowy pilot do otwierania bram

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Państwu praktyczny Pilot HB do zabudowy w każdym samochodzie.

Obsługiwany przełącznikiem świateł długich, klaksonem, lub dowolnym przełącznikiem.

  1. Dlaczego pilot do zabudowy?

Wygoda- chcąc otworzyć bramę wystarczy mrugnąć światłami długimi, włączyć klakson lub przełączyć wybrany oryginalny przycisk samochodu.

Bezpieczeństwo – największe bezpieczeństwo zapewnia niewygodne noszenie pilota przy sobie. Zostawienie pilota w aucie, w przypadku jego kradzieży daje swobodny dostęp do obiektu. Wbudowanego pilota trudno ukraść, a dla większego bezpieczeństwa ( pojazd parkuje w pobliżu obiektu) można tak podłączyć pilota, że do jego działania wymagana jest włączona stacyjka.

Estetyka – rzadko pilot do bramy lub garażu jest ozdobą kokpitu.

 

  1. Działanie.

Pilot HB może zastąpić do czterech przycisków pilota oryginalnego. Jeżeli pilot został podłączony np. do wyłącznika świateł długich, to:

– krótkie pojedyncze mignięcie światłami długimi wysyła rozkaz przycisku nr 1 ( towarzyszy temu krótki pojedynczy sygnał akustyczny),

– dwukrotne mignięcie światłami wysyła rozkaz przycisku nr2 ( towarzyszą temu dwa krótkie sygnały akustyczne),

– trzykrotne mignięcie światłami wysyła rozkaz przycisku nr3 ( towarzyszą temu trzy krótkie sygnały akustyczne),

– czterokrotne mignięcie światłami wysyła rozkaz przycisku nr4 ( towarzyszą temu cztery krótkie sygnały akustyczne).

Jeżeli potrzebny jest długi sygnał pilota HB np. przycisku nr1 to należy włączyć światła długie i przytrzymać włączone tak długo, jak potrzeba – teraz w czasie świecenia świateł długich, pilot HB nadaje sygnał przycisku nr1.

Jeżeli potrzebny jest długi sygnał pilota HB, np. przycisku nr3 to należy dwukrotnie mignąć światłami długimi, a następnie włączyć światła i przytrzymać włączone tak długo, jak potrzeba – teraz w czasie świecenia świateł długich, pilot HB nadaje sygnał przycisku nr 3.

 

Maksymalny czas nadawania pilota to 30s.

 

  1. Montaż.

Pilota HB korzystnie jest umieścić pod plastykową osłoną kokpitu i dołączyć dwa przewody zasilające do wybranego przycisku, np. włącznika świateł długich, lub innego przełącznika wybranego przez użytkownika. Antenę umieścić z dala od elementów metalowych. Można wybrać taki przełącznik, na którym napięcie pojawia się dopiero po włączeniu stacyjki.

Mimo, że montaż pilota HB nie jest skomplikowany zalecany jest jego montaż w serwisie pojazdów lub zakładzie montażu systemów alarmowych.

  1. Cena

Jeżeli cenisz sobie estetykę i wygodę to zainwestujesz  149 zł

Zapraszamy do kontaktu